Megvásárolt két lízingcéget a Gránit Bank, indulhat a Gránit Lízing
Forrás: Portfolio.hu
A Gránit Bank sikeresen megvásárolta a holland De Lage Landen International B.V. magyarországi lízingcégeit – közölte a társaság, amely még januárban jelentette be a két lízingcég megvételét. A lízingcégek a jövőben Gránit Pénzügyi Lízing Zrt. és Gránit Lízing Kft. néven működnek tovább.
A szükséges engedélyek kézhezvételét követően 2024. július 31-én lezárult a tranzakció, amelynek keretében a Gránit Bank 100 %-os tulajdonrészt szerzett a holland De Lage Landen globális lízingvállalat hazai leánycégeiben, a De Lage Landen Finance Zrt-ben és a De Lage Landen Leasing Kft-ben.
A lízingcégek a jövőben Gránit Pénzügyi Lízing Zrt. és Gránit Lízing Kft. néven – folytatólagos üzletmenettel és magas kiszolgálási minőséget nyújtva - működnek tovább. A komplex IT rendszerek teljeskörű integrációja és a holland anyacégről történő zökkenőmentes leválás mindössze 6 hónap alatt megtörtént.
„A tranzakció szervesen illeszkedik a bank hosszú távú üzleti céljaihoz, a részvényesi érték növeléséhez és a szolgáltatási paletta folyamatos bővítéséhez. A lízingcégek bankcsoportba való integrációját nagymértékben segítette a cégek Gránit Bankhoz hasonló, agilis szervezete, a dolgozók elkötelezettsége” - emelte ki a zárás kapcsán Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.
A megvásárolt lízingcégek több mint 30 éve vannak jelen a magyar piacon és a lízingpiac több alszegmensében is piacvezető szereplők. A bank hosszú távon kíván támaszkodni a lízingcégek magas szakmai színvonalú és értékes tapasztalattal rendelkező menedzsmentjének, valamint szakértő csapatának munkájára - közölték. A lízingcégek piacvezetők a hazai lízingpiacon az építőipari gépek, valamint az IT eszközök lízingelése terén.
A megvásárolt lízingcégeknek a korábbi holland anyacégről történő leválasztása és rendszereik teljeskörű integrációja mindössze 6 hónap alatt, zökkenőmentesen magvalósult. Az ügyfeleknek a tulajdonosváltás kapcsán semmiféle teendőjük nincsen.
A Gránit Bank dinamikus növekedése 2024-ben is folytatódott: az első félév végi adatok alapján mérlegfőösszege meghaladta az 1400 milliárd forintot, az adózás előtti eredménye meghaladta a 10 milliárd forintot és több mint 200 ezer ügyfélszámlát vezet, bankcsoport szinten több mint 2400 milliárd forint vagyont kezel, összességében pedig a piaci átlagot lényegesen meghaladó hatékonysági és jövedelmezőségi mutatókkal rendelkezik – tették hozzá.